27 Şubat 2010 Cumartesi

The Mist (2007)

Kasabaya sanki başka bir dünyadan gelmiş izlenimi veren tuhaf bir sis tabakasının çökmesi üzerine korku ve panik içinde süpermarkete sığınan kasaba halkı arasında David Drayton ve küçük oğlu Billy de vardır.
Koyu ve kalın sis tabakasının içinde esrarengiz bazı yaratıkların pusuya yatmışçasına gizlendiğini ilk fark eden David olmuştur. Bu dünyaya ait olmayan öldürücü, korkutucu yaratıklardır bunlar… Kurtuluş ise marketteki herkesin hep birlikte hareket etmesine bağlıdır. Ancak insan doğası hesaba katılınca hep birlikte hareket edebilmeleri mümkün müdür?
Markete sığınan kasaba halkının korkuya kapılarak paniklemesi üzerine mantık devre dışı kalırken David kendisini en çok neyin korkuttuğunu merak etmeye başlamıştır: Sisin içinde pusuya yatmış canavarlar mı, yoksa marketin içindeki, daha düne kadar arkadaşı, komşusu bildiği insanların sergilediği tutarsız davranışlar mı?Yorumum:Bu filmi izlememin sebeplerinden biri Frank Darabont filmi olması ve Stephen King kitabından uyarlanmış olmasıydı.Film karakter ayrıntılarına değinilmemiş.Sürekli olayın akışında film.Sonlarında ise heyecan biraz daha artıyor.Son sahnesi (bitiş sahnesi) ise filmin tavan yaptığı yer olmuş.Hele ki bir müzik koymuşlar pür dikkat izliyorsunuz.Güzel mi ? güzel.Süper mi ? Hayır.Darabont'un diğer filmlerine göre daha sönük kalmış...Ama izleyin... 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder